فروشگاه فایل Html, Android, Pdf - فایل های مورد علاقه و نیاز خود را بیابید و دریافت کنید!.

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آمار سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 10
  • بازدید دیروز : 260
  • بازدید کل : 157238

فشرده سازی فایل ها در ویندوز


فشرده سازی فایل ها در ویندوز

فشرده سازی فایل ها با استفاده از ویندوز

ویندوز قابلیت های بسیار فوق العاده ای دارد و بسیاری از این قابلیت ها، به صورت مخفی در آن گنجانده شده است. یک نمونه عالی، نرم افزار فشرده ساز مخفی ویندوز است که همانند برنامه های معروفی مانند WinRar و WinZip به کم کردن حجم فایلها و فولدرها می پردازد.
ویژگی جالب این برنامه این است که فایل فشرده شده را به صورت یک فایل نصب درمیآورد که با اجرای آن میتوانید محتویات را در داخل هارد نصب نمایید. به همین دلیل میتوان از آن به عنوان یک نرم افزار Installساز نیز استفاده کرد. بدین منظور از Start به Run رفته و در آن عبارت IEXPRESS را تایپ کرده و Enter را بزنید. خواهید دید که برنامه باز خواهد شد.

اکنون مراحل کار را بخوانید و در زمان نیاز اجرا کنید:
در ابتدا شما باید دستورالعمل فشرده سازی را تکمیل کنید. برای این کار در پنجره باز شده گزینه Creat New Self Extraction Directive File‌ را انتخاب کرده، Next را بزنید.
گزینه Extract Files Only را انتخاب کرده، مجدداً Next کنید.
در این مرحله، یک نام را برای عنوان بسته ایجاد شده تایپ کنید و دکمه Next را بزنید.

حال اگر بخواهید هنگام نصب بسته، کاربر با پیغامی مواجه شده و پس از تأیید آن بسته را نصب کند، میتوانید این پیغام را در کادر Prompt User With وارد کنید. در غیر این صورت No Prompt را برگزیده، Next را بزنید.
اگر میخواهید قبل از نصب، یک توافقنامه برای کاربر نمایش داده شود، Display a License ‌را فعال کرده و فایل مربوطه را جستجو کنید. (این فایل را بایستی قبلاً ایجاد کرده باشید این کار را میتوانید در یک محیط متنی انجام دهید.) در غیر این صورت Do Not Display a License را انتخاب و Next کنید.

در این مرحله، با زدن دکمه Add فایلی را که میخواهید فشرده شود انتخاب کنید. سپس دکمه Next را بزنید. در قسمت بعد مشخص میکنید که برنامه نصب، چگونه نمایش داده شود. با انتخاب Default آن را به حال خود رها کرده و Next کنید. اگر میخواهید پس از نصب، پیغامی برای کاربر نمایش داده شود، آن را در کادر Display Message وارد کنید و گر نه No Message و سپس Next را بزنید.

حال یک مسیر و یک نام برای بسته برگزینید. با زدن Next مسیر فعلی را برای ذخیره قبول کرده و دوبار Next را بزنید تا فشرده سازی آغاز شود. >> در پایان Finish‌ را کلیک کنید.

اکنون میتوانید به محل تعیین شده رفته و بسته را مشاهده کنید. همچنین با گرفتن Properties از فایل فشرده شده و فایل اولیه میتوانید تغییر حجم آنها را مشاهده کنید. حتی میتوانید به راحتی این بسته را به کامپیوترهای دیگر منتقل کنید. برای نصب، کافیست بر روی آن دابل کلیک کرده و مسیر قرارگرفتن آن را پس از نصب تعیین کنید.

دقت عمل با شماست!.

  انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 486

دیدگاه های کاربران (0)

پشتیبانی توسط : فورکیا 4kia.ir

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما